Úterý 22. června 2021, svátek má Pavla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 22. června 2021 Pavla

Afroevropan ulovil lautr kulový...

12. 04. 2017 16:23:07
Pořád se vedou diskuse, jestli Máma má mísu, či Táta má mísu, a jestli by nebylo nejvhodnější napsat, že Rodič má mísu, abychom učinili zadost genderové spravedlnosti. Já říkám, že ne.

Rodič je takové neosobní, neurčité, dítě ani neví, koho konkrétně si pod tím má představit. Rodič je maximálně dobrej pro správu sociálního zabezpečení. Mámu a tátu ve slabikářích pěkně necháme, a protože to nejsou žádné socky, napíšeme: "Máma má auto a táta má dům." A ještě bych přidala: "Máma má auto, táta má dům a já mám nový mobil." Tomu porozumí každé dítě a navíc, které dítě by nechtělo nový mobil?

Spíše bych se zaměřila na geografické a národnostní stereotypy, které je třeba změnit a rozbít. Vezměme si třeba větu: "Eskymák ulovil tuleně."

Tož fajn, ale proč by takového tuleně musel nutně ulovit Eskymák? Proč by to nemohl být třeba černoch, který žije momentálně v Mnichově, tudíž má dostatek finančních prostředků a zaletěl si do ledové země trochu zalovit? Proto můžeme s klidem napsat: "Černoch ulovil tuleně."

No tuleně asi ne, to by hollywoodské celebrity plakaly. Ony proti tomu dost bojují, když někdo loví tuleně. A je jim úplně jedno, že pro Eskymáky to je jediný zdroj obživy. Že v eskymácké zemi nic neroste. Ani žádné lupení, které je základem všech hollywoodských diet. Že takový Eskymák to musí risknout a cpát se tučným masem, jinak by umřel hlady. Ale něco jíst musí i černoch, hlad však zažene raději rybou a větu opravíme na: "Černoch ulovil rybu."

To už je lepší. Ale ten černoch, to je takové diskutabilní, to by nám asi neprošlo. Třeba v takové Americe žádné černochy už dávno nemají. Mají jenom Afroameričany. Kam se poděli černoši z Nového Zélandu, Austrálie, Kuby, Havaje, Brazílie či Bornea, netuším. Asi je strážci politické korektnosti někam zašantročili. A jak to tak vypadá, tak v rámci genderové vyrovnanosti brzy zmizí v USA i ženy, neboť Američanky nemají rády, když se jim říká, že jsou ženy. A budou jen lidi s penisem, lidi s vagínou a lidi s obojím. A všichni se sejdou na společných záchodcích. Ale vraťme se k našemu černouškovi. Jestliže odletěl do eskymácké země z mnichovského letiště, patří do Evropy. Víme o něm, že původem pochází z Nigérie, a proto můžeme bez rozpaků napsat: "Afroevropan ulovil rybu."

No jo, ale takoví Afroevropané mají hodně dětí, jejich děti zase mají hodně dětí a z jednoho Afroevropana vznikne velká rozvětvená familie. Takže takový Afroevropan nějakou mřenkou celou rodinu nenakrmí. Afroevropané umí lovit velká zvířata, hlavně tlustokožce. A kolikrát ani ne kvůli masu. Nebuďme tedy troškaři, ať chytí nějakého pořádného macka, kterým zasytí celý africký a eskymácký kmen a ještě zbude i na Evropany. Rybu tedy poopravíme a napíšeme: "Afroevropan ulovil velrybu."

Velrybu radši ne, to by nám greenpísáci dali. Ti by vyváděli! Asiatoasiaté je mohou lovit, neboť ti šmejdi šikmooký nemají úctu před ničím a dokonce žerou psy, hady, brouky, škorpiony a další havěť. Ale náš Afroevropan tentokrát nepřijel drancovat eskymácké moře. Přijel obohatit eskymáckou kulturu, ukázat jim a vysvětlit své zvyky. Ale nebude nutit eskymácké ženy, aby chodily zahalené, neb jsou v kožešinách zahalené ažaž. I když nějakou tu kožku přes držku by si ještě hodit mohly. Náš Afroevropan ví, že velryby jsou chráněné, a než chytit velrybu, tak radši kulový. Správná věta tedy zní: "Afroevropan ulovil lautr kulový."

Ovšem teď by to mohlo vypadat, že náš Afroevropan je lenoch a darmožrout, který není schopen se o sebe postarat, nic nedělá, jen se válí a čeká, až mu eskymácký sociální úřad pošle nějaké dávky. Tak to tedy ne. Náš Afroevropan je buď doktor, nebo architekt, nebo inženýr a nemá problém se začlenit do eskymácké společnosti a sehnat si práci. Náš Afroevropan bude inženýr a postaví na divoké řece elektrárnu. A zavede elektřinu do každého iglú. A Eskymáci si budou moci opékat tuleně v elektrické troubě! A my můžeme směle napsat: "Afroevropan postavil na řece elektrárnu."

A ne ledajakou elektrárnu. Bude to elektrárna s největším výkonem na světě! Kam se hrabou slavné Tři soutěsky! Za Afroevropanem přijedou další Afroevropané a společně postaví další skvostná díla, velkolepé budovy a modlitebny. Prostě Eskymákům nastanou zlaté časy. A do slabikářů můžeme vetknout: "Eskymák má plnou mísu."

Autor: Eva Hölzelová | středa 12.4.2017 16:23 | karma článku: 43.29 | přečteno: 3032x

Další články blogera

Eva Hölzelová

Dějiny prodejné lásky - Starověké Řecko

Ženy, které poskytují sexuální služby za odměnu, či za nějaké výhody. Byly tu vždycky, již od pravěku. Nazývají se různě.

8.6.2021 v 16:47 | Karma článku: 20.41 | Přečteno: 569 | Diskuse

Eva Hölzelová

Pijačky nebo píčky?

V textech, jež překládám z němčiny, si už nikdo nedovolí opomíjet ženy či je uvádět na druhém místě za muži. Genderová rovnoprávnost to tak vyžaduje a dámy mají přednost.

2.8.2019 v 20:39 | Karma článku: 42.30 | Přečteno: 8119 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Markéta Cenkerová

Co znamená pro obyvatele Palestiny zvolení Bidena prezidentem

O konfliktu mezi Izraelem a Palestinou je obtížné psát. Jedná se o problém hluboce zakořeněný v historii obou kultur, bohatě protkaný řetězem křivd a nepochopení. Jako v každém ozbrojeném konfliktu i zde také dnes kráčí

22.6.2021 v 15:36 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Marie Jandová

Chybí mrtvému z Teplic k úplné shodě s Floydem jen to odškodné?

Podle mého názoru ano. Protože jinak je shoda naprosto dokonalá: Po policejním zákroku zemřel agresivní zfetovaný muž tmavé pleti.

22.6.2021 v 15:28 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 | Diskuse

Vladimír Kroupa

Jak si Hurvínci místo války představují zadržení naplech zfetovaného člověka…

Ani jsem na to téma nechtěl nic psát, ale naivita některých blogerů (blogerek...) a diskutérů mě nakonec přesvědčila, abych napsal...

22.6.2021 v 14:38 | Karma článku: 21.32 | Přečteno: 255 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Obtěžování dětí

V Německu lze jet na dětský tábor jen s prohlášením rodiče. V Rakousku stačí jen vstupní test od 10 let. V ČR nedají dětem pokoj s testy ani v přírodě.

22.6.2021 v 13:52 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 73 | Diskuse

Jan Ziegler

Skandál! Romea zpochybňuje policejní vyšetřování

V Teplicích zemřel feťák na předávkování, když byl předtím zpacifikován policii. Právem, protože ničil cizím majetek, byl agresivní, napadal jiného muže a poté zaútočil i na strážce zákona.

22.6.2021 v 11:14 | Karma článku: 34.95 | Přečteno: 932 | Diskuse
Počet článků 22 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2512

Jsem autorkou knih Hvězdná obloha, Arina, Třpytkaři, Mimetičtí hadi a Milánek na zabití. Kniha Hvězdná obloha, která spojuje řecké mýty a astronomii, vyšla v rozšířené a přepracované verzi v německém nakladatelství Astronomie-Verlag. Založila jsem a provozuji Literární net Sůvičku. Baví mě astronomie, cyklistika a procházky se psem.Moje knihy na iDNES.cz - Knihy.iDNES.cz

Najdete na iDNES.cz